UA-118373460-1 tag: tag: tag: tag:
Praca nad 7 krokami Techniki Chubbuck w wakacyjnych okolicznościach w Kościelisku. Będziemy mieć na wyłączność całe miejsce, będziemy mogli rozgościć się w naszej pracy i nikt i nic nie będzie nam przeszkadzać. Pracę planujemy w godz. 10.30-13.30 oraz 17.30-20.30 każdego dnia od 2 lipca do 7. Przyjeżdżamy 2 lipca, zaczynamy pracę o 15.00, a wyjeżdżamy 7 lipca po śniadaniu. Zakwaterowanie po dwie osoby w pokoju, jest też jedno dwupokojowe studio gdzie znajdą się trzy osoby, jest też jedna jedynka. Przewidujemy dwa posiłki dziennie, śniadania i obiadokolacje. Będzie to mocny zastrzyk wiedzy i doświadczania Techniki. Chodźcie, fajnie będzie.
 

Rezerwacja miejsc.

Potwierdzenie rezerwacji następuje po przesłaniu wizytówki, numeru telefonu oraz wpłaceniu zaliczki w wys. 800zł lub pełnej kwoty:

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Chubbuck/Fajnie lipiec 2023’

Po dokonaniu przelewu proszę wysłać maila na adres chubbuck@zarzeczny.eu z potwierdzeniem, numerem telefonu oraz max dwuminutową wizytówką.

Bezkosztowa rezygnacja z udziału z warsztatów może odbyć się na 2  tygodnie przed rozpoczęciem obozu.  Po tym okresie nie zwracamy zaliczki.
 
 

Zapisuję się

Marcin Zarzeczny w Supernovej, reż. Bartosz Kruhlik

Czego się nauczysz:

Jak poczuć się silnie w swojej roli?

Jak przygotować się do castingu?

Jak oswoić się z “za dużo” lub “daj mniej”?

Co tak naprawdę znaczy “za dużo”?

Czy zawsze “less is more”?

Jak znaleźć przyjemność w aktorstwie?

Jak przekuć swoją słabość w moc aktorską?

Jak sprawić, żeby postać stała się dla mnie ważna?

Jak stworzyć rolę, która będzie żywym człowiekiem?

Jak cieszyć się rolą?

Jak pracować ze stresem? I nie chodzi o techniki relaksacji.

Ponadto dowiesz się:

  • Czym jest cel główny. Rozumienie kontekstów z pozycji uniwersalnych potrzeb ludzkich.

  • Jak analizować potrzeby postaci.

  • Cel w scenie. Dlaczego jest istotny i jak go rozumieć, by wiedzieć po co się jest w scenie.

  • Czym są przeszkody i jak z nimi pracować?

  • Personalizacja. Jak znaleźć paliwo, które daje szanse stworzenia żywej osoby z postaci, która ma swoje serce, potrzeby i pragnienia.

  • Jak ważne są czynności i jak je dobierać do postaci i okoliczności scen?

  • Minicele i tematy. Jak stworzyć efektywną taktykę do osiągnięcia celu.

  • Gdzie w aktorstwie znaleźć przyjemność?

  • Tworzyć chemię bliskości z drugim aktorem, tak by widz uwierzył w zażyłość waszej relacji.

 

Obozy są super, bo przez prawie tydzień, odłączamy się od świata, zajmujemy się tylko i wyłącznie aktorstwem. Uczymy się potężnej Techniki, tego jak podstawowe w aktorstwie są cele, jak dojść do paliwa, które staje się potężnym drajwem do wygrania celu w scenie. Uczymy się personalizacji, która w przeniesieniu w scenę buduje unikalne i piękne relacje. Wreszcie wychodzimy z powłoki aktorów i stajemy się ludźmi. I wtedy widzowie mogą z nami rezonować, utożsamiać się z nami, przeżywać z nami historie, trzymać za nas kciuki i nas dopingować. Uczymy się też przyjemności, która wynika z kontaktu z partnerem i zabawy z nim poprzez minicele-intencje w których domagamy się czegoś od partnera w scenie. Ale na serio się domagamy. I mamy w tym być efektywni. Nie zatrzymujemy się na “pokazaniu” emocji w scenie, tylko używamy ich jako napędu do zdobycia czegoś, co naprawdę jest istotne dla postaci, a przez to i dla aktora. Uczymy się bycia efektywnym i wychodzenia z pozycji ofiary. Ofiara nigdy nie wierzy, że może zmienić swoje życie, granie ofiary jest nudne, nieinspirujące. A przecież my, aktorzy, możemy sprawić, by swoją sztuką inspirować innych do czucia, stawania za sobą i swoimi potrzebami.

 

Zapraszam,
Marcin Zarzeczny.
Jestem jedynym licencjonowanym nauczycielem Techniki Chubbuck na Polskę, Czechy i Słowację, uczniem Ivany Chubbuck, tworczyni Techniki.
 
Jeśli masz pytania, dzwoń +48 504 155 237

Warsztaty z Techniki Chubbuck skierowane są do aktorów, którzy:

-nie wierzą w siebie lub też nie mają narzędzi do tego, żeby odkrywać swój potencjał i umieć go wykorzystać w roli. 

-mają techniki do tego, żeby naprawdę wiedzieć co zrobić krok po kroku, żeby być pewnym swojej pracy aktorskiej i czuć się naprawdę dobrze przygotowanym do niej i do współpracy z reżyserem,

-świetnie sobie radzę w aktorstwie, ale chcą poznać więcej narzędzi do tego, by ich praca była jeszcze wspanialsza.

Sam przez wiele lat nie miałem narzędzi do tego, żeby czuć się mocnym aktorem. Było relatywnie łatwo, kiedy przychodziły do grania role, które potrafiłem zrozumieć intuicyjnie. Ale było trudno, kiedy intuicja milczała. Przez kilka lat szukałem metody, która miała sprawić, że po prostu będę wiedział co robić od analizy postaci do bycia w przyjemności grania sceny, że będę jechał na plan dobrze przygotowanym ze stertą propozycji, niezależnie od tego czy jadę zagrać jedną kwestię czy większą rolę. I prawie trzy lata temu trafiłem na Technikę Ivany Chubbuck, która dała mi narzędzia do tego jak cieszyć się pracą aktorską od przygotowań roli do jej realizacji, jak być dumnym ze swojej pracy i efektywnie pracować z reżyserami z obopólną przyjemnością.

Na warsztatach preferuję pracować w małych grupach, ponieważ zależy mi na tym, żeby każdy uczestnik mógł jak najbardziej zrozumieć poszczególne kroki Metody.

Zapraszam,

Marcin Zarzeczny

(Supernova - reż B. Kruhlik/ Canal+, Studio Munka, Klangor/Canal+, Mój dług - film kinowy, M jak Miłość, autor monodramu pt. “Zwierzenia bezrobotnego aktora” zagranego ponad sto razy w Polsce, Niemczech, Islandii, Indiach i Iranie, zdobywca nagród aktorskich w Polsce, Niemczech i Albanii, współpracował z Teatrami: Komedia w Warszawie, Na Woli, Jaracza w Olsztynie, Ludowym w Krakowie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Sceną In Vitro w Lublinie, Nowym Teatrem w Słupsku, w latach 2016-2020 aktor etatowy Teatru Polskiego w Szczecinie)

IV Letni OBÓZ AKTORSKI Chubbuck

2-7 lipca 2023

ZAPISY DO 15 czerwca

KOŚCIELISKO-Willa Cetyniorka

12 MIEJSC/ 2000zł

Chodźcie, fajnie jest