UA-118373460-1 tag: tag: tag: tag:

Branża w której my, aktorzy, pracujemy to branża opowiadania historii. Naszym zadaniem jest tworzyć opowieści postaci. Żeby je tworzyć potrzebujemy zrozumieć postać, jej pragnienia i przeszkody. 

Dzięki temu zrozumieniu, ja jako aktor, będę wiedział co moja postać przechodzi, do czego dąży. Potrzebuję popatrzeć na nią jak na człowieka, z krwi i kości, z miłością i zrozumieniem, bez oceny. A nie jak na coś, co zostało wymyślone, jest sztuczne, fikcyjne. To pozwoli mi znaleźć odniesienia tych pragnień w moich własnych historiach.

Od tego zaczyna się praca nad rolą w Technice Ivany Chubbuck. Od zrozumienia potrzeb postaci i znalezienia tych samych pragnień w moim własnym życiu. Kiedy potrafię już je zlokalizować, nazwać i poczuć, stają się one dla mnie paliwem do opowiadania historii. 

Więcej na temat tego w jaki sposób nazywać potrzeby postaci, jak znajdować w sobie paliwo do realizowania wyznaczanych przez te potrzeby celów oraz jak tworzyć role porozmawiamy podczas Dnia Otwartego Techniki Chubbuck - ‘Opowiedzieć historię’ 30 października o godzinie 18.00 w studio na Mokotowskiej w Centrum Warszawy. Można również dołączyć do spotkania w formule online przez Platformę ZOOM. 

Zapraszam,

Marcin Zarzeczny

Zapisy: chubbuck@zarzeczny.eu

www.chubbuckstudio.pl 

Kim jestem?

Jestem licencjonowanym nauczycielem Chubbuck na Polskę, Czechy i Słowację, uczniem Ivany Chubbuck (Los Angeles); aktorem znanym m.in. z autorskiego monodramu pt. “Zwierzenia bezrobotnego aktora” (2013), jednej z głównych ról w Supernovej Bartosza Kruhlika (2019). Obecnie kończę zdjęcia do brytyjskiego serialu kręconego w Walii oraz do nowego serialu TVP, przygotowuję się również do zdjęć do serialu dla Canal+, od 2021 roku gram w M jak miłość.

COACHING STAŁY

Powtórki-poniedziałki 17-21/ 12 kroków/ 600zł miesięcznie// Nowolipie 17b/99/ zapisy do 20 dnia każdego miesiąca/ 10 MIEJSC/ 4 warsztaty aktorskie w miesiącu

Listopad - Krok: Miejsce i czwarta ściana

wtorki 17-21, start 28 listopada KURS ROCZNY 12 KROKÓW/ 650ZŁ miesięcznie// Nowolipie 17b/99/ zapisy do 15 listopada/ 12 miejsc/ 4 warsztaty aktorskie w miesiącu

 

Coaching aktorski prowadzi Marcin Zarzeczny 

jedyny licencjonowany nauczyciel Techniki Chubbuck na Polskę, Czechy i Słowację, uczeń Ivany Chubbuck wykształcony w jej Chubbuck Studio Los Angeles. Też aktor teatralny i filmowy, teatrolog, instruktor teatralny, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Studium Muzycznego I stopnia w Kraśniku. Uczestnik masterclass Gary'ego Condes'a 'Scene study'/Londyn. 2 latach 2015-2019 aktor etatowy w Teatrze Polskim w Szczecinie, współpracował z warszawskim Teatrem Komedia oraz Krakowskim Teatrem Komedia, Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Ludowym w Krakowie oraz warszawskimi: Capitol, Na Woli, Wytwórnia oraz Laboratorium Dramatu. Autor głośnego monodramu pt. "Zwierzenia bezrobotnego aktora" wystawionego ponad sto razy w Polsce, Indiach, Niemczech, Islandii i Iranie. Jego teksty publikowane były w amerykańskich magazynach literackich, m. in. w Thought Notebook. Reprezentowany przez agencję Amazon Artist Management/Londyn/UK oraz Ori Actors Kuby Biskupskiego.

Zapisz się

REZERWACJA MIEJSC

Potwierdzenie rezerwacji następuje po przesłaniu nam wizytówki z numerem telefonu i krótkiej notce o sobie oraz wpłaceniu czesnego w przypadku zajęć stałych w Warszawie, pełnej kwoty w przypadu zajęć dwudniowych na konto:

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Chubbuck/miasto/miesiąc’

Po dokonaniu przelewu proszę wysłać maila na adres chubbuck@zarzeczny.eu z informacją o rezerwacji miejsca, numerem telefonu oraz max dwuminutową wizytówką.

Bezkosztowa rezygnacja z udziału z warsztatów może odbyć się na :

-2 tygodnie przed rozpoczęciem warsztatów aktorskich.

Rezerwacja obowiązuje trzy dni, w ciągu trzech dni należy zrobić przelew oraz wysłać potwierdzenie. Po trzech dniach, rezerwacja wygasa.

 

Żeby dowiedzieć się czym jest Technika Chubbuck, naciśnij ten przycisk, wrócisz do głównej strony, tam przejdż do Technika Chubbuck-opis

Możesz dołączyć do warsztatów aktorskich Chubbuck przez udział w rocznym kursie 12 Kroków, który startuje 28 listopada. Wymagane jest wcześniejszy udział we wprowadzeniu do Techniki. Jeśli już uczyłeś/aś się metody i chcesz dołączyć do powtórek pogłębiając kolejne kroki, zapraszam Cię na zajęcia poniedziałkowe. Na powtórki zapisujesz się zawsze tylko na jeden miesiąc. Szczegóły wprowadzeń oraz stałych zajęć poniżej. Ach! 30 października zapraszam na Dzień Otwarty Chubbuck w Warszawie oraz online ZOOM - zgłoszenia ślij na Chubbuck@zarzeczny.eu.

Ilość miejsc ograniczona.

W razie pytań, pisz, dzwoń. Do zobaczenia w pracy!

Cześć. Nazywam się Marcin Zarzeczny. Współtworzę formy audiowizualne jako aktor i coach aktorski. Wspieram aktorów w rozwoju aktorskim. Inspiruję do czucia i współpracy. Moim zadaniem jest pomóc Ci w zrozumieniu potrzeb postaci oraz w odnalezieniu tych potrzeb w Tobie, mówiąc prościej, znaleźć tę wspólną dla Was część, tak byś mógł, mogła stworzyć wiarygodną postać zgodną ze scenariuszem. Także dynamiczną, która bez względu na przeszkody realizuje swoje potrzeby. W tej podróży będziemy posługiwać się Techniką Ivany Chubbuck. 

Technika Ivany Chubbuck polega na wykorzystaniu personalnego bólu i użyciu go w sztuce. Ten ból zamieniamy w motywację do zrealizowania celu jaki wyznaczamy dla postaci w scenie, a co za tym idzie, również sobie. Praca wygląda w ten sposób, że najpierw wyznaczamy cel życia postaci, są to zawsze najważniejsze potrzeby ludzkie, np. potrzebuję założyć rodzinę, znaleźć miłość, potrzebuję zamknięcia (dla postaci związanych ze śmiercią najbliższych), wybaczenia, etc. Potem pracujemy nad określeniem celu w scenie, który buduje cel życia postaci. Załóżmy, że celem życia postaci jest: potrzebuję, żebyś mi wybaczył. Odpowiednim celem w scenie dla celu życia postaci, określanym na podstawie kontekstu i treści sceny może być np., potrzebuję twojego wsparcia w odnalezieniu odwagi, bym mógł przeprosić. Jest to przykładowy cel w scenie, bardzo prawdopodobny. Na kolejnym etapie określamy przeszkody dla postaci w osiągnięciu celu w scenie. Od tego momentu zaczyna się fascynująca przygoda, teraz moim zadaniem jest znalezienie substytutu, czyli osoby od której w swoim życiu potrzebuję w danym momencie tego samego co moja postać w scenie. Do znalezienia tej osoby korzystam z narzędzia "informational diary", pamiętnika informacyjnego. Moim substytutem zawsze są osoby dla mnie najważniejsze, mama, tata, brat, siostra, mąż, żona, etc. Od tego momentu pracuję z moim substytutem. Zakładając, że moim substytutem jest moja matka, już wiem, że to co nas dotyczy jest super silne, w związku z tym, moja motywacja do wejścia w scenę jest olbrzymia. Przekłada się to na stworzenie pełnej życia postaci. Kiedy już moja potrzeba jest uświadomiona w sercu i ciele, mam już gotową motywację do wygrania swojego celu. Pomaga w tym jedna z ideii Ivany, że nigdy nie gramy ofiary, nawet jeśli postać jest napisana jako ofiara, zawsze walczymy do samego końca. Ludzie potrzebują inspiracji, potrzebują bohaterów, którzy będą ich/nas inspirować do zmian w życiu działających na naszą korzyść. Jest to niuans, ale ten niuans robi ogromną robotę w jakości i efektywności aktora/ki. U Ivany najważniejsze jest postawienie celu i próba wygrania go za wszelką cenę. To powoduje, że taki rodzaj aktorstwa jest emocjonujący i trudno oderwać od takiego performansu uwagę. No one wants to watch passenger, you need to be driver. Ivana Chubbuck, z wykształcenia m.in. psycholożka, socjolożka doskonale wychwyciła zachowania ludzkie i efektywnie zawarła je w swojej Technice. Żeby zwiększyć efektywność i efektowność aktorstwa Ivana zamieściła w swojej metodzie również kolejne kroki, jak obiekty wewnętrzne, tematy i minicele, miejsce, monolog wewnętrzny, ostatnią myśl, czynności, wcześniejsze okoliczności i oczywiście krok 12, najtrudniejszy-zaufaj swojej pracy, odpuść i baw się dobrze. Bo efektem końcowym ma być przyjemność z mojego działania aktorskiego. Ból jest tylko podstawą naszej motywacji, reszta to dobra zabawa i przyjemność z grania i wygrywania. Więcej o Technice przeczytasz na głównej stronie.

Podczas warsztatu będziemy uczyć się wykorzystania poszczególnych kroków w aktorstwie, czerpania z naszego bólu i zmiany go na nasze złoto-changing shit into gold, zdrowego egoizmu, bo bez niego nie ma motywacji do wygrywania, przyjemności bycia w intymnym kontakcie.

Coaching aktorski 

przeznaczony dla aktorów, studentów szkół aktorskich oraz aktorów niezawodowych gotowych na pracę z emocjami*

*aktorzy niezawodowi proszeni są o przygotowanie self-tape z monologiem. Na tej podstawie będziemy rozpatrywać kandydatury. 

Warsztaty aktorskie WPROWADZENIE DO TECHNIKI CHUBBUCK 

WARSZAWA/ Cel główny/Cel w scenie/Substytut// 12-13 I 2024/ ok 12h warsztatu w godz. 15.30 do ok. 21.30/ zapisy do 10 listopada || 500 zł do 15 grudnia w przedsprzedaży// 550zł od 16 XII//zapisy do 11 XI/ studenci aktorstwa mają 50zł zniżki//udział jako obserwator/ka 250zł// Studio Mana// 10 miejsc/ warsztaty aktorskie ruszą przy minimalnej ilości pięciu osób

KRAKÓW/ Cel główny/Cel w scenie/Substytut/Czwarta ściana/ 24-25 listopada/ ok 12h warsztatu w godz. 15.00 do ok. 21.00/ zapisy do 10 listopada || 550 zł do 25 X w przedsprzedaży// 600zł od 26 X// studenci aktorstwa mają 50zł zniżki//udział jako obserwator/ka 250zł// Scena Supernova// 10 miejsc/ warsztaty aktorskie ruszą przy minimalnej ilości sześciu osób

 

 

Chodźcie, fajnie jest