UA-118373460-1 tag: tag: tag: tag:

Zwyciężanie, wychodzenie z pozycji ofiary w Technice Chubbuck leży u jej podstaw. Ivana mówi, że ludzie potrzebuję inspiracji, zadaniem sztuki jest inspiracja do zmian, wszyscy pragną lepszego życia. Nie chcemy śledzić losów ofiar, ale postaci, które za wszelką cenę walczą o swoje życie, walczą z przeciwnościami, żeby móc osiągnąć cel życia postaci. Jest to cecha Techniki, która robi ogromną różnicę w performansie aktora. Również kiedy dotyczy ostatniej myśli w scenie. A może nawet i przede wszystim.

Najcenniejszą rzeczą jakiej nauczył mnie Bartosz Kruhlik, podczas zdjęć do Supernova // film, to to, że wszystko w człowieku "płynie". Znaczy to, że raz podjętą decyzję do działania okalają pewność,niepewność, wahanie, znów pewność, strach, radość. Przekłada się to na scenę w ten sposób, że jeśli już postanawiamy coś zrobić to zanim tego dokonamy możemy po drodze się rozmyślić, zmienić zdanie, podjąć inną decyzję lub wreszcie wrócić do pierwotnej. Dzięki temu postać przez nas budowana staje się prawdopodobna.
Marcin Zarzeczny

sprawdź warsztaty

sprawdź warsztaty

Chubbuck blog

warsztaty teatralne w Warszawie. Warsztaty aktorskie w Warszawie. Warsztaty aktorskie w Krakowie. Warsztaty teatralne w Krakowie.

warsztaty teatralne w Warszawie. Warsztaty aktorskie w Warszawie. Warsztaty aktorskie w Krakowie. Warsztaty teatralne w Krakowie.

"Stanisławski nie był ciamajdą i nie bez powodu wymyślił termin "publicznej samotności". Kiedy stoisz sam w pokoju i układasz włosy w lustrze, robisz to z ogromnym zaangażowaniem zwracając uwagę tylko na siebie. Będąc jednocześnie zrelaksowanym. Ten stan odprężenia Stanisławski nazwał "publiczną samotnością". I to stan w aktorstwie pożądany, na scenie czy przed kamerą."

Meisner "On acting"

'Aktorstwo rozgrywa się na subtelnych emocjach. Nie polega na zakładaniu maski, ale na odkrywaniu siebie.'
Rodney Dangerfield
 

Co jeśli partner nie jest w kontakcie?Wykorzystaj to!Jeśli ta sytuacja irytuje cie, okaż partnerowi swoją irytację. Nie ma niczego takiego jak “brak działania”. Nawet jesli tobie się wydaje, że partner lub partnerka tkwi w bezczynności, to ta bezczynność wciąż na ciebie oddziałuje. Jeśli prowokuje w tobie irytację, wykorzystaj ją i przerzuć ją na partnera.

On Acting, S. Meisner

 

 

“Aktor musi słuchać naprawdę”.
Jak wiele razy słyszeliście, że jeśli chcecie być dobrymi aktorami musicie nauczyć się słuchać? Meisner opisuje w książce On Acting lekcję podczas której pyta studentów “Słuchacie mnie? Czy naprawdę mnie słuchacie?”
To pierwsza i najważniejsza lekcja, którą należy odrobić. Sanford mówi, że kiedy grasz scenę, Ty jesteś postacią. Nie słuchasz jako postać, słuchasz Ty i reagujesz Ty. Nigdy niczego nie udawaj. Rób to naprawdę.”
 
🎥 Warsztaty z Techniki Meisnera.
➡️ Wrocław 13-15 wrze ➡️ Kraków 20-22 wrze
 
warsztaty aktorskie, warsztaty teatralne, zajęcia aktorskie, zajęcia teatralne, Actor' Center

'Dobrzy aktorzy wiedzą, że bycie jest esencją wiarygodnego aktorstwa. Bycie oznacza całkowitą akceptację danych okoliczności i uważność w każdym momencie. Można powiedzieć: życie w realiach sceny. Z dala od udawania, od myślenia o kolejnej kwestii, o tym jak zagrać. I nie zastanawiania się „czy dobrze gram?".'

📼 Jeremiah Comey, The art of film acting

Chodźcie, fajnie jest