UA-118373460-1 tag: tag: tag: tag:

Warsztat wzmacniający aktorów w pracy aktorskiej, dedykowany jest wszystkim, którzy zaczynają pracę w produkcjach filmowych i telewizyjnych: zawodowym aktorom, studentom i absolwentom szkół aktorskich, aktorom bez doświadczenia filmowego. Uczestnicy otrzymują materiały z nagranych scen i certyfikaty ukończenia kursu.

Miłosz Sawicki

Jestem studentem reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Działam na skrzyżowaniu różnych form audiowizualnych. Często pracuję jako reżyser obsady. Moje filmy studenckie były wyświetlane m.in na Nowych Horyzontach i Polish Film Festival in America. W 2021 roku byłem nominowany do nagrody im. Weroniki Migoń za obsadę filmu "Sweat" oraz otrzymałem dwie nagrody specjalne w konkursie Papaya Young Directors. Obecnie studiuję i piszę pełnometrażowy scenariusz filmu fabularnego. 

Miłosz wspóltworzył również nominowany do Oscara The zone of interest.

Zapiuję się

REZERWACJA MIEJSC

Potwierdzenie rezerwacji następuje po przesłaniu nam wizytówki z numerem telefonu i krótkiej notce o sobie oraz wpłaceniu kwoty na konto:

Centrum Rozwoju Artystycznego Marcin Zarzeczny

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413 z dopiskiem ‘Aktor i kamera’-fajnie 3

Po dokonaniu przelewu proszę wysłać maila na adres chubbuck@zarzeczny.eu z informacją o rezerwacji miejsca, numerem telefonu oraz max dwuminutową wizytówką.

Bezkosztowa rezygnacja z udziału z warsztatów może odbyć się na :

-2 tygodnie przed rozpoczęciem warsztatów. Po tym okresie nie zwracamy zaliczki. 

Tomek Pawlik

Obecnie jestem studentem V roku Sztuki Operatorskiej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wcześniej ukończyłem kurs Przedszkola Filmowego w szkole im. Andrzeja Wajdy i byłem studentem Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim.  Zajmuje się zarówno filmem Fabularnym i Dokumentalnym. W pracy jako Autor zdjęć interesuje mnie zacieranie granic pomiędzy tymi formami. Otrzymałem nominacje do nagrody im J. Machulskiego za najlepsze zdjęcia do filmu Martwe Małżeństwo, za który dostaliśmy wiele nagród na ważnych Festiwalach Filmowych, m.in Krakowski Festiwal Filmowy  czy Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie. Zrealizowałem kilkanaście krótkich filmów jako Autor zdjęć czy Operator kamery, które były pokazywane na Festiwalach w Polsce i za granicą. Ostatni film „Być kimś” był jednym z najczęściej nagradzanych polskich krótkich metraży w roku 2023.

Warsztat zostanie poprowadzony przez Miłosza Sawickiego - reżysera, reżysera castingu, aktora, Tomka Pawlika - operatora kamerya, Warsztat będzie składał się z dwóch części. Teoretycznej i praktycznej. 

Warsztat wzmacniający aktorów w pracy filmowej, dedykowany jest wszystkim, którzy zaczynają pracę w produkcjach filmowych i telewizyjnych: zawodowym aktorom, studentom i absolwentom szkół aktorskich, aktorom bez doświadczenia filmowego. 

Podczas warsztatu teoretycznego będziemy uczyć się zrozumienia specyfiki pracy na planie filmowym, dowiemy się kto za co odpowiedzialny jest na planie, do kogo zwrócić się z właściwym pytaniem (bo przecież reżyser nie jest od wszystkiego), opowiemy sobie o relacjach aktor-reżyser, aktor-operator kamery, aktor-kamera, aż wreszcie odpowiemy sobie na pytanie jaką rolę pełni aktor w procesie tworzenia produkcji filmowej, gdzie zaczyna się jego rola i w którym momencie kończy. Uczestnicy również zostaną zapoznani z typami obiektywów i kadrów, które determinują ekspresję aktora w danym ujęciu. Na zakończenie pierwszej części wspólnie przeanalizujemy dwie sceny w kontekście ruchu kamery i współpracy aktora z kamerą. 

Podczas warsztatu praktycznego będziemy praktykować wiedzę zdobytą w części teoretycznej. Zaczniemy od zbiorowego ćwiczenia: improwizowanej imprezy. Potem przejdziemy do pracy nad scenami. Aktorzy będą przydzieleni do trzech scen, każda grupa będzie pracowała nad jedną, którą potem będziemy realizować w różnych typach narracji kamery na planie zdjęciowym zaaranżowanym na potrzeby warsztatu. Podczas części praktycznej będziemy też uczyć się współpracy z operatorem-autorem zdjęć i reżyserem, świadomości kadrów i dostosowywania ekspresji aktorskiej do poszczególnego kadru. Uczestnicy warsztatu będa mogli zobaczyć swoja pracę w podglądzie i omówić ją z prowadzącymi.

Warsztat ten ma za zadanie podnieść poziom przygotowania, poczucia bezpieczeństwa i profesjonalizmu aktorów podczas pracy na planie zdjęciowym. Uczestnicy otrzymają materiały filmowe oraz certyfikaty ukończenia kursu na życzenie.

Scena II z edycji warsztatu filmowego

wystąpili: Olivia Zimmer, Adrianna Dorociak, Polina Udalova, Elyzawieta Yakowyshyna

Scena I z edycji warsztatu filmowego

wystąpili: Daniel Antoniewicz, Anna Dymna, Emil Musialski

ZAPISY do 14 marca 2024

16 MARCA 17.oo-20.oo - wprowadzenie do pracy aktora na planie filmowym + analiza dwóch wybranych scen pod kątem współpracy aktora z kamerą

17 MARCA lipca w godz. 10.oo-18.oo - ćwiczenia pracy aktora z kamerą, nagrywanie scen 

Warsztat odbędzie się przy minimalnej ilości ośmiu uczestników_czek/ Warszawa-Mokotów

bilety: uczestnicy 1300zł w przedsprzedaży do 30 stycznia/  od 31 stycznia - 1400zł/ ilość miejsc 10

udział w części pierwszej, wykładowej 3h - wprowadzenie do pracy aktora na planie filmowym 150zł/ ilość miejsc 10

udział jako obserwator - dwa dni - 250zł/ ilość miejsc 10

Zapisy mailowe chubbuck@zarzeczny.eu/ nr tel. 504155237

warsztaty aktorstwa filmowego z Miłoszem Sawickim i Tomkiem Pawlikiem

z nagrywaniem scen

Praca aktora na planie filmowym i praca z kamerą III edycja 16-17 marca 2024

 

Chodźcie, fajnie jest